Kelionės – atgaiva ir protui, ir sielai

HomeNaudinga informacijaPatarimai turistui

Kelionės – atgaiva ir protui, ir sielai

Mums, lietuviams, įsisukusiems į kasdienę rutiną būna labai sunku skirti laiko sau ir tinkamai pailsėti, todėl kelionės yra puiki išeitis. Kelionės su

Aukštaitijos nacionalinis parkas
Baidarių nuoma Jūros upe Žemaitijoje, Turistauk.lt
Medaus mėnuo Bahamuose: kur keliauti ir ką pamatyti?

Mums, lietuviams, įsisukusiems į kasdienę rutiną būna labai sunku skirti laiko sau ir tinkamai pailsėti, todėl kelionės yra puiki išeitis. Kelionės suteikia galimybę atitrūkti nuo kasdienybės, pažinti pasaulį, save ir savo artimuosius. Dažnai yra sakoma, jog jei nori susivokti, ar žmogus yra tau skirtasis, išeik su juo į kalnus. Tik kelionių metu atsiskleidžia tikrosios charakterio savybės, išmokstama džiaugtis paprastais dalykais, stebėtis gamtos grožiu kaskart vis iš naujo. Tačiau tam reikalingos tikrosios kelionės, nepopuliarūs maršrutai, nakvynė palapinėje ar kempinge, kelionė į kalnus ar po Lietuvos miškus. Vargu ar atrasite tikrąjį kelionių džiaugsmą savaitę mėgaudamiesi smėlėtu paplūdimiu kur nors Turkijos viešbutyje, kuriame viskas įskaičiuota. Tai labiau poilsis, nei tikroji kelionė, tačiau net ir poilsiaujant galima leisti sau pamatyti daugiau.

Tikrasis kelionių džiaugsmas atsiskleidžia tada, kai bandome pažinti svetimą mums kultūra iš arčiau. Susipažįstame su naujais žmonėmis: išgeriame alaus su  vokiečiu vietinėje užeigoje ar ragaujame rūgščių apelsinų, augančių tiesiog Ispanijos gatvėje, matuojamės sarį Indijos turguje ar vaikštome po sakurų sodą Japonijoje, deramės su jaukios parduotuvės savininku Turkijoje dėl mielos smulkmenos, kurią ketiname parvežti lauktuvių namie likusiems artimiesiems.

Galima kalbėti apie tai, kad keliauti yra brangu, neįdomu, tikinti, kad atostogos skirtos poilsiui, o ne trankymuisi po pasaulio šalis neturint konkretaus apskaičiuoto ir visko apimančio plano. Iš dalies galima būtų sutikti su tokiomis abejonėmis. Keliauti, taip kad kelionės teiktų džiaugsmą reikia mokėti. Tačiau nebijant leistis nors ir į mažą avantiūrą galima maksimaliai pailsėti ir atsipalaiduoti. Svarbiausia atsikratyti stereotipų ir nebijoti išbandyti ko nors naujo. Pavyzdžiui, kiekvienam Lietuviui, vos ne į kraują įaugęs vasarojimas Palangoje. Sausakimši paplūdimiai, kavinės, dirbančios iki ryto, atrakcionai ir kiti visiems jau pažįstami poilsio bei pramogavimo būdai. Atsakykite atvirai į vieną klausimą: ar po tokios kelionės grįžtate pailsėję? Didžioji dauguma į šį klausimą tikriausiai atsakys neigiamai. O ar nebandėte, vietoje savaitės, praleistos Palangoje, savaitgalį pabūti Nidoje. Siūlyčiau pabandyti, nes pajusite visai kitą atmosferą. Pušynas, kopos ir ramybė. O ar buvote Nidoje žiemą? Šalta? Bet netikėta, nauja, neatrasta ir atitinka tikrosios kelionės dvasią.

Aišku, visiškiems naujokams kelionėse netreikėtų persistengti. Nerekomenduojama, savo pirmąją kelionę organizuoti į Indiją arba kur nors į Bangladešą, nes dėl patirties stokos ir kultūrinio šoko įspūdis  gali būti priešingas, nei tikitės. Pradėti reikėtų nuo savos šalies. Vietoj to, kad kiurksoti ilgąjį savaitgalį namie, išsiruoškite į trupą kelionę į Europos parką arba aplankykite Trakus, Raudondvarį ar kitą Lietuvos kampelį. Pasaulį reikia pradėti pažinti nuo savos šalies. Aplankykite kaimynines valstybes. Ir nė nepajusite, kaip imsite domėtis tolimesniais kraštais, kultūromis, įspūdinga gamta. Ir nepaisant to, kad po kelionės jusite lengvą nuovargį, bet tiek siela, tiek kūnas klyks iš laimės, nes kelionės – tai tikras džiaugsmas.

http://www.ollex.lt/paslaugos/Automobiliu-nuoma

Older Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0

Fatal error: Uncaught TypeError: implode(): Argument #2 ($array) must be of type ?array, string given in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php:518 Stack trace: #0 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(518): implode() #1 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(311): MatthiasMullie\Minify\CSS->shortenHex() #2 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/Minify.php(111): MatthiasMullie\Minify\CSS->execute() #3 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(174): MatthiasMullie\Minify\Minify->minify() #4 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(128): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->minify() #5 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(66): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->replace_url() #6 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-abstract-minify-subscriber.php(85): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->optimize() #7 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-css-subscriber.php(44): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_Subscriber->optimize() #8 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_CSS_Subscriber->process() #9 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #10 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/front/process.php(422): apply_filters() #11 [internal function]: do_rocket_callback() #12 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/functions.php(5420): ob_end_flush() #13 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #14 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #15 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #16 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/load.php(1270): do_action() #17 [internal function]: shutdown_action_hook() #18 {main} thrown in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php on line 518