Tavo Pirmoji Kelionė Kemperiu. Ką Patartina Žinoti?

HomeLaisvalaikis, Pramogos

Tavo Pirmoji Kelionė Kemperiu. Ką Patartina Žinoti?

Kelionėms “ant ratų” vis labiau populiarėjant, ne vienas skuba išbandyti būtent tokį poilsio būdą. Visgi, kad ir kaip viliojančiai šios kelionės skamb

Kelionės – atgaiva ir protui, ir sielai
Aukštaitijos nacionalinis parkas
Baidarių nuoma Jūros upe Žemaitijoje, Turistauk.lt

Kelionėms “ant ratų” vis labiau populiarėjant, ne vienas skuba išbandyti būtent tokį poilsio būdą. Visgi, kad ir kaip viliojančiai šios kelionės skambėtų, negalima į jas leistis prieš tai nesusipažinus su tuo, kas Jūsų laukia kelyje.

 

Paprastai pateikiant, kemperis, tai – namukas ant ratų. Kaip ir tradiciniame name, čia rasime virtuvę su dujine virykle, kriaukle, mini šaldytuvu ir visa kita įprastos virtuvės atributika. Bene kiekviename namelyje ant ratų rasite ir galybę spintelių ar lentynų, kur galėsite talpiai susidėti visus reikiamus daiktus.

 

Svarbu paminėti, kad kemperiuose yra įmontuoti ir dušai bei bio-tualetai ir, priklausomai nuo kemperio modelio, dydžio, galite tikėtis net iki 6 ir daugiau miegamų bei sėdimų vietų. Tokiame automobilyje rasite vietos net ir dviračiams ar meškerėms. Ko daugiau reikia smagiai pažintinei kelionei su draugais ar artimaisiais? – paklausite. Skaitykite toliau ir sužinosite visus trūkumus bei privalumus.

Kemperio privalumai

Paprasta vairuoti

Naujausios technologijos ištobulino ir šios transporto priemonės dizainą. Dabartiniai kemperiai yra kompaktiški, tad juos paprasta valdyti, be rūpesčių galėsite lengvai keliauti tiek siaurais kaimo keliukais, tiek didmiesčių gatvėmis. Be to, jei Jūsų pasirinktas kemperis neviršija Europos Sąjungos nustatytų 3500kg svorio normų, galite jį vairuoti su įprastomis B kategorijos vairuotojo teisėmis.

Lengvas parkavimas

Keliaujant šia transporto priemone, Jums nereikės sukti galvos dėl parkavimo. Kemperį nesunku priparkuoti tiek įprastose automobilių aikštelėse, tiek gatvėse esančiose parkavimo vietose.

Taupus kelionių variantas

Bene kiekvienos kelionės metu daugiausiai išleidžiame nakvynei. Negana to, viešbučius ar kitus nakvynės namus turime rezervuotis iš anksto ir tai keliautojus apriboja, nebelieka vietos spontaniškumui. Kelionės kemperiu yra patogios tuo, kad pakanka surasti kempingą ar kitą leistiną apsistoti vietą ir galite ilsėtis.

 

Pasirinkusieji šį kelionių būdą, gali tikėtis nemažai sutaupyti ir kasdienėms maisto išlaidoms, nes kemperiuose įrengtose virtuvėse galite patys gaminti tiek pusryčius, pietus ar vakarienę.

Galimybė rinktis su kuo keliausite

Skirtingai nuo kelionių lėktuvu ar autobusu, keliaudami su kemperiu galite patys pasirinkti, su kuo norite dalintis įspūdžiais. Į kelią galėsite lengvai pasiimti ne tik artimuosius, bet ir mylimus augintinius.

 

Dažniausiai, kemperiuose būna įrengtos 4-7 (o kartais ir daugiau) miegamosios vietos. Visgi, patariama keliauti su kuo mažesne kompanija, nes taip yra daug paprasčiau suderinti visų keliautojų norus ir poreikius.

 

Keliauti šioje transporto priemonėje yra bene paprasčiausia ir tiems, kurie atostogauja su mažais vaikais, nes daugmaž viskas, ko gali prireikti – ranka pasiekiama.

Esi savo kelionės kapitonas!

Bene didžiausias kelionės kemperiu pliusas, tai – laisvė. Galite patys pasirinkti kelionės maršrutą, kur norėsite apsistoti, aplankyti tik tas vietas, kurios Jus bei pakeleivius domina labiausiai ir užtrukti jose tiek laiko, kiek tik norite.

 

Kemperio Trūkumai

Ne visi keliai yra pritaikyti kemperiams

Prieš leidžiantis į kelionę kemperiu, svarbu pasidomėti ar visi keliai, kuriais planuojate vykti į pasirinktas vietas, yra prieinami kemperiams (pavyzdžiui, kalnų keliai). Negana to, patartina pasidomėti ar šalyje, į kurią vyksite kemperiai priskiriami lengviesiems automobiliams ar kitai klasei. Nuo to priklauso kiek teks išleisti kelių, keltų, tunelių ar kitiems mokesčiams.

 

Svarbu pabrėžti, kad kai kurie Europos miestai draudžia įvažiuoti į centrą su kemperiu. Tokiais atvejais tektų šią transporto priemonę palikti už miesto ribų ir naudotis viešuoju transportu.

Kuro sąnaudos ir kemperių nuoma

Nenustebkite, pasirinkę keliauti kemperiu, kurui išleisite daugiau, nei išleistumėte lengvajam automobiliui. Tokių atostogų kaina gerokai pakils ir nuomojantis kemperį. Nuomos kainos svyruoja pagal pasirinktą modelį, sezoną ir dar daugiau. Nevertėtų vien dėl kainų pamiršti visus planus, vartojimo paskola internetu gali išspręsti šią problemą.

Ar Tai Tikrai Jums?

Kad ir kaip romantiškai ir viliojančiai skambėtų kelionių kemperiais įspūdžiai, turite nuspręsti ar atostogos, kuriose gaminsite maistą, plausite indus ir rūpinsitės kitais kasdieniais darbais – tikrai Jums. Jei labiau mėgstate pasyvias atostogas, kurių metu norite pamiršti visus rūpesčius, gerai apsvarstykite ar atostogos kemperyje Jus nudžiugins.


Fatal error: Uncaught TypeError: implode(): Argument #2 ($array) must be of type ?array, string given in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php:518 Stack trace: #0 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(518): implode() #1 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(311): MatthiasMullie\Minify\CSS->shortenHex() #2 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/Minify.php(111): MatthiasMullie\Minify\CSS->execute() #3 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(174): MatthiasMullie\Minify\Minify->minify() #4 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(128): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->minify() #5 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(66): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->replace_url() #6 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-abstract-minify-subscriber.php(85): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->optimize() #7 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-css-subscriber.php(44): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_Subscriber->optimize() #8 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_CSS_Subscriber->process() #9 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #10 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/front/process.php(422): apply_filters() #11 [internal function]: do_rocket_callback() #12 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/functions.php(5420): ob_end_flush() #13 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #14 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #15 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #16 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/load.php(1270): do_action() #17 [internal function]: shutdown_action_hook() #18 {main} thrown in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php on line 518