Pigūs skrydžių bilietai kelionėms: privalumai ir trūkumai

HomeTransportas

Pigūs skrydžių bilietai kelionėms: privalumai ir trūkumai

„Low costers“ (discounters) — tai ypatingas verslo modelis: oro linijos taupo dėl paslaugų, dažniausiai naudoja tik vieno modelio lėktuvus, kad taupyt

Mikroautobusų,limuzinų nuoma – Vilnius
Mikroautobusų nuoma Šiauliuose
Mikroautobusas su vairuotoju

„Low costers“ (discounters) — tai ypatingas verslo modelis: oro linijos taupo dėl paslaugų, dažniausiai naudoja tik vieno modelio lėktuvus, kad taupytų ant personalo apmokymų, mašinų aptarnavime ir ant detalių. Bilietus tokios įmonės parduoda tik internetu, kas leidžia sutaupyti ir dėl to, kad nereikia nuomotis patalpų. Dėl visų šių faktorių bilietų kaina pastebimai sumažėja. Pavyzdžiui, pigūs skrydžiai į Jungtinę Karalystę gali kainuoti beveik tiek pat kiek traukinio bilietas iš Vilniaus į Klaipėdą – dešimtį eurų.

Deja, skrydis „low coster“ turi ir labai daug trūkumų. Šiame straipsnyje mes papasakosime kokios yra šių įmonių ir skrydžių juodosios pusės ir kaip jų išvengti.

Jeigu nusprendžiate keliauti „discounteriu“, turėsite susitaikyti su tam tikrais nepatogumais ir apribojimais: nesitikėkite minštų ir patogių krėslų ar didelio atstumo tarp jų jūsų nesups dešimtys ypatingai malonių stiuardesių ir stiuardų, kurie bus pasiruošę išpildyti kiekvieną jūsų užgaidą. Už visas, net beveik nereikšmingas paslaugas, jums teks sumokėti papildomai. Taip pat tam, kad kur nors nukeliautumėte pigiau, gali tekti nugalėti ir nemažus atstumus: pavyzdžiui, tiek skrydžiai iš Kauno, tiek iš Vilniaus vykdomi į Londoną, kai, tuo tarpu tam, kad nuvyktumėte į Birmingemą, vykdomi tik skrydžiai iš Vilniaus.

Perkame bilietą

Taupantys poilsiautojai stengiasi nusipirkti bilietus kuo anksčiau – apytiksliai pusę metų prieš planuojamą skrydį, juk bilietai brangsta artėjant išrinktai datai.

Būtinai atkreipkite dėmesį kur leidžiasi lėktuvas. Tikėtina, kad nusileisite mažiausiam oro uoste vidury laukų dėl ko prarasite ne tik daug pinigų, bet ir savo laiko. Jeigu yra nuolaida bilietui į vieną pusę, tikėtina, kad bilietas atgal bus brangesnis. Tokiu atveju pigiau nusigauti namo kitomis oro linijomis. Turėkite omeny, kad pigiausi yra Ryanair skrydžiai – keliaudami pigiai prioritetą suteikite būtent jiems. Labai nepatogūs būna išvykimo ir atvykimo laikai. Įsiminkite: kai kurios oro uostų salės uždaromos naktimis, todėl praleisti ten laiko iki ryto gali ir nepavykti.

Būkite labai dėmesingi, pirkdami bilietą „online“: kartais į bilieto kainą įskaičiuojamas ir viešbučio kambarys, ir maitinimas, ir automobilio nuoma. Tokiu atveju papildomoms paslaugoms turite patys „nuimti varnelę“. Skaitykite visas sąlygas, o ypač tas, kurios parašytos mažu šriftu: greičiausiai, registracija į skrydį turės būti išankstinė ir prisijungus internetu. To nepadariusieji oro uoste turės sumokėti papildomai. Taip pat, susipažinkite su grąžinimo ar datos keitimo taisyklėmis. Tikėtina, jog pasikeitus planams, pinigų atgauti nebegalėsite. Na, ir paskutinis pastebėjimas būtų tas, kad registracijos metu aviabilietai gali pabrangti net dvigubai dėl registracijos ir aptarnavimo mokesčių.