Pinigų muziejus

HomeMuziejaiLankytinos vietos

Pinigų muziejus

Kap ir galima tikėtis pagal muziejaus pavadinimą, įžengus į „Pinigų muziejų“, lankytoją iš karto pasitinka savotiška prabanga. Pakeri tiek modernūs mu

Joninių šventė 2011 Palangoje
Joninių renginiai Kaune 2011
Šv. Onos bažnyčia ir Bernardinų vienuolynas

Kap ir galima tikėtis pagal muziejaus pavadinimą, įžengus į „Pinigų muziejų“, lankytoją iš karto pasitinka savotiška prabanga. Pakeri tiek modernūs muziejaus interjerai, tiek ir ekspozicijos. Ne veltui „Pinigų muziejus“ laikomas vienu moderniausių visoje Lietuvoje. Čia lankytojų laukia ne  tik turtingos pasaulio valstybių pinigų kolekcijos ir išsami informacija apie pinigų ir bankininkystės istoriją, bet ir interaktyvios ekspozicijos, kur lankytojas pats pasirenka sau įdomią temą ir ją tyrinėja tiek, kiek jam įdomu ir smalsu.

Muziejaus ekspozicija išdėstyta per du aukštus. Pinigų atsiradimo istorija pradedama nuo tų laikų, kai vietoj jų dar buvo naudojami įvairiausi daiktai ir tęsiama iki elektroninės bankininkystės atsiradimo.

Muziejuje sužinosite ir apie lietuviškų pinigų atsiradimą, jų raidą ir pokyčius.

Apsilankę muziejuje galite pats sau nusikalti monetą ar pasisverti ant čia esančių svarstyklių ir sužinoti savo kainą, jei būtumėte auksinis, sidabrinis ar platininis.

Pirmajame muziejaus aukšte lankytojams pristatoma bankininkystės ir Lietuvos banko istorija. Čia galima išvysti šiuolaikinius viso pasaulio valstybių banknotus.

Atskira ekspozicija skirta Lietuviškų pinigų pristatymui, kurioje išvysite ir tuos litų pavyzdžius, kurie nors ir buvo atspausdinti, tačiau į apyvartą taip ir neišleisti.

Dar vienas muziejaus pasididžiavimas – ekspozicija „Prarastų vertybių sugrįžimas“, kurioje pristatoma per 200 sidabro ir aukso dirbinių. Juos Lietuvos bankas 1990 m. supirko iš įvairių supirktuvių, siekdamas panaudoti nuvertėjančius rublius. Taip iš viso buvo nupirkta 20 kg aukso ir 200 kg sidabro už 12,61 mln. rublių.

Ir tik vėliau, atplėšus paketus, kuriuose buvo surūšiuoti supirkti dirbiniai ir pamačius, kad tarp jų nemažai istorinę ir kultūrinę vertę turinčių daiktų, nuspręsta juos atiduoti muziejaus rinkiniams.

Baigę apžiūrinėti muziejaus ekspoziciją, neskubėkite išeiti, paaukokite šiek tiek laiko muziejaus parengtam testui atlikti.  Jei buvote atidus lankytojams ir sugebėsite atsakyti bent į pusę testo klausimų, susijusių su muziejuje pristatomais eksponatais, gausite prizą – atspausdintą banknotą su jūsų atvaizdu.

Kontaktai:

KontaktaiAdresas: Totorių g. 2/8, LT-01121, Vilnius.
Tel. (8 ~ 5) 268 03 34, 268 03 46.
Darbo laikasII, III, IV 9-16
V 9-15
Į ekspozicijų sales įleidžiama ne vėliau kaip 15 min. prieš muziejaus uždarymą.
Ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai užsakomi iš anksto tel. 268 03 34.
Bilietų kainosMuziejaus lankymas ir ekskursijos nemokamos. Apskaitos tikslais kiekvienam lankytojui išduodamas suvenyrinis bilietas.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0