Šv. Onos bažnyčia ir Bernardinų vienuolynas

HomeLankytinos vietosBažnyčios, koplyčios

Šv. Onos bažnyčia ir Bernardinų vienuolynas

Legendomis apipinta Šv. Onos bažnyčia Vilniuje laikoma vienu gražiausių ir garsiausių  vėlyvosios gotikos šedevrų Lietuvoje. Ne ką mažiau įspūdinga pr

Joninių šventė 2011 Palangoje
SPA Vilnius SANA
Zarasų energetikos muziejus

Legendomis apipinta Šv. Onos bažnyčia Vilniuje laikoma vienu gražiausių ir garsiausių  vėlyvosios gotikos šedevrų Lietuvoje. Ne ką mažiau įspūdinga prie jos prigludusi Bernardinų bažnyčia, kuri yra viena didžiausių gotikinių bažnyčių Lietuvoje. Abi šios bažnyčios ir Bernardinų vienuolynas laikomas reikšmingiausiu gotikos stiliaus ansambliu Lietuvoje.

Šv. Onos bažnyčia

Nors nemažai  kartų buvo restauruojama ir atstatinėjama, Šv. Onos bažnyčia nuo XVI a. pabaigos iki šių dienų išliko beveik nepakitusi. Vienanavė, lengvų ir grakščių formų bažnytėlė visais laikai traukė žmonių akį ir žavėjo savo grožiu. Legenda pasakoja, kad išvydęs Šv. Onos bažnyčią Napoleonas buvo taip sužavėtas jos grožio, jog norėjo ją delne nusinešti į Prancūziją.

Vertingiausias – pagrindinis bažnyčios fasadas, kuriam pastatyti panaudotos net 33 profilių plytos.

Tiesa, ar žinojote, kad savo raudona spalva  išsiskirianti Šv. Onos bažnyčia iš tiesų pastatyta ir geltonų plytų.

Šalia bažnyčios esanti varpinė, pastatyta tik 19 a. imituojant gotikos stilių. Apsilankę Šv. Onos bažnyčios viduje, taip pat išvysite tik gotikinio interjero imitaciją, mat originalus išlikęs vienintelis skliautas virš altoriaus.

Naudinga informacija:

 

Adresas Šv. Onos bažnyčia
Maironio g. 8-1, Vilnius
Lankymas Nuo 10.00 iki 15.00 ir nuo 16.30 iki 18.30.
Pamaldos nuo pirmadienio iki šeštadienio 17.30, sekmadieniais ir šventadieniais 9.00 ir 17.30

 

Bernardinų bažnyčia

Sereikiškių parko pašonėje esanti Bernardinų bažnyčia laikoma didžiausiu gotikinio stliaus statiniu. Bažnyčioje yra vienuolika vėlyvojo baroko stiliaus altorių. Čia saugoma seniausia žinoma Lietuvoje XV a. Nukryžiuotojo skulptūra, taip pat du vertingi marmuriniai antkapiai: barokinis Petro Veselovskio ir renesansinis Stanislovo Radvilos Pamaldžiojo.

Legendos pasakoja, kad Bernardinams teko pasistatyti tokią didelę bažnyčia vien dėl to, kad jų pamokslininkai būdavę itin geri, o jų pasiklausyti suplūsdavo daugyvė Vilniaus gyventojų.

Bernardinų bažnyčia garsėja savo puošniu pagrindiniu fasadu, krištoliniais skliautais ir  viena gražiausių varpinių Lietuvoje.

Šaudymo angos fasade liudija, kad bažnyčia galėjo būti naudojama, ne tik maldai, bet ir gynybai.

Naudinga informacija:

 

Adresas Bernardinų bažnyčia
Maironio g. 10, Vilnius
Maršrutai Apžiūrinėdami bernardinų bažnyčią galite rinktis du maršrutus:
Trumpasis maršrutas prasideda bažnyčioje ir veda į Šv. Florijono (Trijų Karalių) koplyčią, naujai atidengtomis freskomis išpuoštu vienuolyno koridoriumi patenkama į gotikinį kiemelį, toliau einama į presbiteriją – vienuolių chorą, požemio kriptą, gotikinės varpinės bokštą. Sugrįžtama į bažnyčią.

Ilgasis maršrutas pratęsia trumpąjį – iš gotikinės varpinės bokšto sraigtiniais laiptais kopiama į bažnyčios palėpę, iš kurios matoma nuostabi Vilniaus panorama. Nusileidžiama į bažnyčios balkoną ir sugrįžtama į bažnyčią.

Lankymas Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis ne mažesnėms nei 8 asmenų grupėms, antradieniais – šeštadieniais nuo 10 iki 17 val. nustatytu maršrutu iš anksto sutartomis valandomis.
Bilietų kainos Trumpasis maršrutas:
suaugusiajam – 4 Lt, vaikams iki 12 m., mokiniams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems – 2 Lt;
Ilgasis maršrutas:
suaugusiajam – 6 Lt, vaikams iki 12 m., mokiniams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems – 3 Lt.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0

Fatal error: Uncaught TypeError: implode(): Argument #2 ($array) must be of type ?array, string given in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php:518 Stack trace: #0 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(518): implode() #1 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(311): MatthiasMullie\Minify\CSS->shortenHex() #2 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/Minify.php(111): MatthiasMullie\Minify\CSS->execute() #3 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(174): MatthiasMullie\Minify\Minify->minify() #4 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(128): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->minify() #5 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(66): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->replace_url() #6 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-abstract-minify-subscriber.php(85): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->optimize() #7 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-css-subscriber.php(44): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_Subscriber->optimize() #8 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_CSS_Subscriber->process() #9 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #10 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/front/process.php(422): apply_filters() #11 [internal function]: do_rocket_callback() #12 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/functions.php(5420): ob_end_flush() #13 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #14 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #15 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #16 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/load.php(1270): do_action() #17 [internal function]: shutdown_action_hook() #18 {main} thrown in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php on line 518