Suomija

HomeŠalys

Suomija

Suomija - šiaurės Europos perlas, besiribojantis su Švedija, Norvegija ir Rusija. Ši šalis garsėja kaip švariausia pasaulyje, žavi savo miškais, ežera

Baltarusija
Šveicarija
Airija

Suomija – šiaurės Europos perlas, besiribojantis su Švedija, Norvegija ir Rusija. Ši šalis garsėja kaip švariausia pasaulyje, žavi savo miškais, ežerais, vasaros baltomis naktimis ir žiemos šiaurės pašvaistėmis. Pietinę dalį skalauja Suomijos įlanka, o vakarinę – Botnijos įlanka. Ežerai dengia net 9% šalies ploto – tai didžiausias rodiklis Europoje.

Demografiškai, suomiai sudaro virš 93% gyventojų, švedai – apie 6%, o šiaurėje gyvena apie 2500 samių. Kitos tautybės sudaro vos 1%. Daugiau nei pusė gyventojų (58%) yra miestiečiai. Suomijos Respublika (suomiškai Suomen tasavalta, švediškai Republiken Finland) – unikali valstybė Šiaurės Europoje. Suomių charakteris pasižymi sąžiningumu, darbštumu ir savotišku humoru. Jie vertina tradicijas, kas kartais suvokiama kaip konservatyvumas ar net užsispyrimas. Įdomu tai, kad suomių vyrai dažnai laikomi droviais, o moterys – gana vyriškos.

Suomių kultūroje sauna užima ypatingą vietą. Beveik kiekvienas namas turi sauną, o vasarnamis su pirtele – tai tipiška suomių laisvalaikio forma. Šalyje yra apie ketvirtis milijono tokių vasarnamių.

Suomijos kultūroje jaučiamas rytų ir vakarų regionų skirtumas. Vakaruose labiau juntama švedų įtaka, o rytuose išlikę daugiau archajiškų tradicijų.

Pagrindiniai faktai:

 • Sostinė: Helsinkis, kiti svarbūs miestai – Espas, Tampere ir Turku. Oficialios kalbos – suomių ir švedų.
 • Pagrindinė religija – liuteronybė.
 • Valiuta: euras
 • Kalbos: suomių, švedų, anglų
 • Gyventojų tankis: 15,47 žm./km² (viena rečiausiai apgyvendintų Europos šalių)

KASDIENINIS GYVENIMAS

Prekybos centrų darbo laikas:

 • Darbo dienomis: 9:00-21:00
 • Šeštadieniais: 9:00-18:00
 • Mažesnės parduotuvės dirba trumpiau
 • Vasarą ir prieš Kalėdas kai kurios parduotuvės dirba ir sekmadieniais

ŠVENTĖS IR TRADICIJOS

Suomija turi daug švenčių, kai kurios unikalios šiai šaliai:

 • Naujieji metai (sausio 1 d.) – „Hyvää uutta vuotta!”
 • Runebergo diena (vasario 5 d.)
 • Suomių kalbos diena (balandžio 9 d.)
 • Pavasario diena (gegužės 1 d.) – „Hyvää vappua!”
 • Joninės (birželio 22 d.) – „Hyvää juhannusta!”
 • Suomijos nepriklausomybės diena (gruodžio 6 d.) – „Hyvää itsenäisyyspäivää!”

PRAGYVENIMO KAŠTAI

Maisto produktų kainos (pavyzdžiai):

 • Duona (800 g): 1,74 €
 • Pienas (1 l): 0,93 €
 • Vištienos filė (500 g): 4,90 €
 • Kava (500 g): 6,50 €

Suomijos klimatas kontrastingas – labai šaltos žiemos ir šiltos vasaros. Helsinkyje vidutinė metinė temperatūra siekia 5,3°C. Vasarą temperatūra gali pakilti iki 30°C, o žiemą nukristi iki -20°C. Šiaurėje vasarą Saulė nenusileidžia 73 paras, o žiemą vyksta poliarinė naktis.

Turistų traukos centrai – Kalėdų Senelio miestelis šiaurėje, Levis slidinėjimo kurortas, Arktikum muziejus, UNESCO saugoma Suomenlina tvirtovė Helsinkyje, Tempeliaukio bažnyčia ir kiti.

Suomių virtuvė paprasta, bet soti. Populiarūs patiekalai – elniena, karjalanpiirakka, kalakukko, leipäjuusto ir kiti. Tradiciniai gėrimai – sima, sahti ir kilju.

Į Suomiją Lietuvos piliečiams vizos nereikia, pakanka galiojančios asmens tapatybės kortelės. Sveikatos draudimas rekomenduojamas, nors specialių skiepų nereikia.

Šalyje gerai išvystyta transporto sistema – modernūs traukiniai, autobusai, vidaus skrydžiai. Automobilių nuoma taip pat populiari tarp turistų.

Suomija – šalis, kur modernus gyvenimo būdas harmoningai dera su gamta ir senovinėmis tradicijomis. Čia kiekvienas gali atrasti ką nors įdomaus, nesvarbu ar ieškote kultūrinių patirčių, ar norite pabėgti nuo miesto šurmulio į natūralią gamtą.


Fatal error: Uncaught TypeError: implode(): Argument #2 ($array) must be of type ?array, string given in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php:518 Stack trace: #0 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(518): implode() #1 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(311): MatthiasMullie\Minify\CSS->shortenHex() #2 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/Minify.php(111): MatthiasMullie\Minify\CSS->execute() #3 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(174): MatthiasMullie\Minify\Minify->minify() #4 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(128): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->minify() #5 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(66): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->replace_url() #6 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-abstract-minify-subscriber.php(85): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->optimize() #7 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-css-subscriber.php(44): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_Subscriber->optimize() #8 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_CSS_Subscriber->process() #9 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #10 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/front/process.php(422): apply_filters() #11 [internal function]: do_rocket_callback() #12 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/functions.php(5420): ob_end_flush() #13 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #14 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #15 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #16 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/load.php(1270): do_action() #17 [internal function]: shutdown_action_hook() #18 {main} thrown in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php on line 518