Danija

HomeŠalys

Danija

Danija, šiaurinėje Europos dalyje esanti Skandinavijos šalis, garsėja savo turtinga istorija, kultūra ir natūraliu grožiu. Šalį sudaro didelis Jutland

Airija
Suomija
Šveicarija

Danija, šiaurinėje Europos dalyje esanti Skandinavijos šalis, garsėja savo turtinga istorija, kultūra ir natūraliu grožiu. Šalį sudaro didelis Jutlandijos pusiasalis ir daugybė salų, tarp kurių didžiausios yra Zelandijos (Sjælland), Funen (Fyn), Vendsysel-Ty, Lolland, Falster ir Bornholmas. Baltijos ir Šiaurės jūros skalauja Danijos pakrantę, suteikdamos šalies kraštovaizdžiui ypatingą žavesį. Čia pateikiame išsamų Danijos kelionių vadovą, kuriame apžvelgiama istorija, kultūra, lankytinos vietos ir praktinė informacija keliautojams.

Danijos Istorija ir Kultūra

Danija yra viena iš seniausių pasaulio karalysčių, jos istorija siekia tūkstančius metų. Vikingų laikai, kurie prasidėjo VIII amžiuje, paliko gilų pėdsaką šalies kultūroje. Viduramžiais Danija tapo stipria karalyste, o šiuolaikinėje istorijoje ji išsiskiria socialinės gerovės modeliu.

Svarbiausi Istoriniai Įvykiai:

 1. Vikingų laikai (VIII-XI a.) – Danijos vikingai buvo žinomi dėl savo jūrų kelionių ir plėšikavimų Europoje.
 2. Kalmaro sąjunga (1397 m.) – Danijos, Švedijos ir Norvegijos sąjunga, kuri tęsėsi iki 1523 m.
 3. Šiaurės karas (1700–1721 m.) – karas tarp Danijos-Norvegijos ir Švedijos, kuris baigėsi Švedijos dominavimu Baltijos regione.
 4. Antroji pasaulinė karas (1940–1945 m.) – Danijos okupacija Vokietijos, tačiau su stipriu pasipriešinimo judėjimu.

Danijos kultūra yra įtakojama jos ilgos istorijos, nuo vikingų palikimo iki šiuolaikinių meno ir dizaino pasiekimų. Kopenhaga, šalies sostinė, yra kultūros centras, garsėjantis savo muziejais, teatru, ir architektūra.

Lankytinos Vietos Danijoje

Kopenhaga:

 • Tivoli sodai: Vienas seniausių pramogų parkų pasaulyje, atidarytas 1843 m.
 • Nyhavn: Istorinis uostas su spalvingais namais, restoranėliais ir kavinėmis.
 • Mažosios undinėlės statula: Įžymiausia Kopenhagos vieta, įkvėpta H. C. Anderseno pasakos.

Aarhus:

 • Den Gamle By: Atviras muziejus, kuriame atkurti Danijos miesteliai nuo 16-ojo iki 20-ojo amžiaus.
 • ARoS Aarhus Kunstmuseum: Moderniojo meno muziejus su įspūdingu „Vaivorykštės panorama“.

Odense:

 • H. C. Anderseno muziejus: Muziejus, skirtas garsiajam pasakų rašytojui Hansui Kristianui Andersenui.
 • Odense zoologijos sodas: Vienas geriausių zoologijos sodų Europoje.

KLIMATAS

Vidutinių platumų jūrinis, švelnesnis, palyginus su kitomis Skandinavijos šalimis. Klimatui įtakos turi šiltoji Šiaurės Atlanto srovė, dėl to žiemą oro temperatūra paprastai nenukrenta žemiau 0 °C. Nepaisant to, Danija yra vėjuotas ir lietingas kraštas, daugiausia kritulių – rudenį ir žiemą, tačiau sniegas iškrenta nedažnai, o jei ir iškrenta – ilgai neužsilaiko. Vasaros čia nėra karštos – liepos mėnesio vidutinė temperatūra 15-17 °C. Apskritai orai Danijoje labai permainingi.

Danijos Gamta ir Paplūdimiai

Danija garsėja savo nuostabiais paplūdimiais ir miškais. Šalies pakrantėje galima rasti daugybę gražių smėlio paplūdimių, kurie yra puiki vieta poilsiui ir vandens sportui.

Populiariausi Paplūdimiai:

 1. Skagen: Šiauriausias Danijos taškas, kur susitinka Baltijos ir Šiaurės jūros.
 2. Blåvand: Ilgi smėlio paplūdimiai ir pušynai, puiki vieta šeimos atostogoms.
 3. Bornholmo salos paplūdimiai: Garsėja savo švariais vandenimis ir nuostabiais kraštovaizdžiais.

Praktinė Informacija Keliautojams

Oficialus šalies pavadinimas: Danija

Plotas: 43 094 km².

Gyventojų skaičius: 5 564 219.

Sostinė: Kopenhaga (509 861 gyventojų).

Kalba: danų.

Valiuta: Danijos krona.

Religija: 79% liuteronybė.

Elektros srovė: 220-240 voltų, europietiško tipo kištukai ir rozetės.

Šalies sostinė: Kopenhaga
Tarptautinis telefono kodas: +45
Valiuta: Danijos krona (DKK)
Kalbos, kuriomis susikalbėsite: danų, anglų, vokiečių

Ką Valgyti Danijoje?

Danija garsėja savo kulinarine kultūra. Tradiciniai patiekalai, tokie kaip rūkytas bekonas, sviestu užteptos duonos riekelės ir garsusis Danijos alus, yra privalomi paragauti.

Populiariausi Danijos Patiekalai:

 • Smørrebrød: Atvira sumuštinė su įvairiais priedais.
 • Frikadeller: Keptos mėsos kukuliai.
 • Rødgrød med fløde: Raudonųjų vaisių pudingas su grietinėle.

Įstaigų darbo laikas

Bankai dirba: Pirmadieniais – penktadieniais 10-16 val. (ketvirtadieniais – iki 18 val.)
Parduotuvės dirba: pirmadieniais – penktadieniais 10-18 val. šeštadieniais – 10-17 val.

Laisvalaikis

Čiupk dviratį ir įsijunk į Danų gyvenimo ritmą! Danai itin didžiuojasi savo kultūriniu paveldu, todėl dažnai dalyvauja įvairiuose kultūriniuose renginiuose. Lankytis parodose, filmų festivaliuose, koncertuose, teatre, balete ar operoje  ar tiesiog mėgautis nuostabia senąja ar naująja architektūra Danijoje itin populiaru. Danijos televizijoje filmai rodomi originalo kalba su daniškais subtitrais, tad atvykusieji užsienio šalių studentai daugumą filmų gali žiūrėti anglų bei prancūzų kalbomis.

Naudinga Informacija Turistams

Kategorija Informacija
Klimatas Vidutinis jūrinis klimatas, švelnios žiemos ir vėsios vasaros.
Transportas Dviratis – savotiškas Danijos simbolis, be kurio ši šalis yra neįsivaizduojama. Tai labai pigi, smagi ir praktiška transporto priemonė. Problemų nebrangiai nusipirkti, pasiskolinti ar išsinuomoti dviratį Danijoje tikrai nekils! Problemų nekils ir grįžtant namo naktį – Danijoje kursuoja ir naktiniai autobusai (tarp 00:30 ir 5:30). Bilietas kainuos dvigubai daugiau nei dieną, bet esant reikalui, juk, galima tuo pasinaudoti.
Apsipirkimas Populiariausi prekybos centrai ir turgūs randami Kopenhagoje, Aarhuse ir Odense.

KĄ APLANKYTI

Kopenhaga – 850-metis uostas yra išlaikęs istorinį vaizdą dėmesys krypsta į miesto inovatyvumą. 40% visos Danijos pramonės yra šiame mieste. Pagrindinė miesto įžymybė yra Undinėlės paminklas, taip pat yra išlikę Rosenborg, Charlottenborg ir Christiansborg parlamento rūmai, Amalienborgo rūmų kompleksas. Kopenhagos apylinkėse yra Bernstorfo ir Fredensbergo pilys, Frederiksbergo priemiestyje galima pasigrožėti Frederiksbergo rūmais ir jų sodais. Šiauriau nuo Kopenhagos įsikūrusiame Helsingioro mieste galima pamatyti XVI a. pilį. Pilyje vyko V. Šekspyro „Hamleto“ veiksmas. Ribe – Danijos pats seniausias viduramžių miestelis, turintis XXII a. katedrą. Legolandas kiekvienais metais sulaukia nemažai mažųjų lankytojų su tėvais. Orhusas, Bornholmo ir Erės salos irgi yra lankytini.


Fatal error: Uncaught TypeError: implode(): Argument #2 ($array) must be of type ?array, string given in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php:518 Stack trace: #0 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(518): implode() #1 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(311): MatthiasMullie\Minify\CSS->shortenHex() #2 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/Minify.php(111): MatthiasMullie\Minify\CSS->execute() #3 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(174): MatthiasMullie\Minify\Minify->minify() #4 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(128): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->minify() #5 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(66): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->replace_url() #6 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-abstract-minify-subscriber.php(85): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->optimize() #7 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-css-subscriber.php(44): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_Subscriber->optimize() #8 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_CSS_Subscriber->process() #9 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #10 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/front/process.php(422): apply_filters() #11 [internal function]: do_rocket_callback() #12 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/functions.php(5420): ob_end_flush() #13 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #14 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #15 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #16 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/load.php(1270): do_action() #17 [internal function]: shutdown_action_hook() #18 {main} thrown in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php on line 518