Baltarusija

HomeŠalys

Baltarusija

Baltarusijos Respublika (dar žinoma kaip Baltarusija arba Gudija). Baltarusija yra šalis su turtinga istorija, unikalia kultūra ir įdomia geografine p

Danija
Šveicarija
Suomija

Baltarusijos Respublika (dar žinoma kaip Baltarusija arba Gudija). Baltarusija yra šalis su turtinga istorija, unikalia kultūra ir įdomia geografine padėtimi tarp Rytų ir Vakarų.

Bendroji informacija:

 • Oficialus pavadinimas: Baltarusijos Respublika
 • Sostinė: Minskas
 • Gyventojų skaičius: Apie 9.4 milijono (2021 m. duomenimis)
 • Tarptautinis telefono kodas: +375
 • Valiuta: Baltarusijos rublis (BYR)
 • Kalbos: baltarusių, rusų, lenkų

Tarptautiniai santykiai:

 • Artimi ryšiai su Rusija
 • Sudėtingi santykiai su ES ir JAV dėl politinės situacijos šalyje

Įstaigų darbo laikas: Panašus į Lietuvos, naktiniai klubai dirba visą naktį.

Apgyvendinimas: Didelis pasirinkimas Minske, nuo prabangių iki paprastesnių. Viešbučių kokybė gali neatitikti tarptautinių standartų.

Virtuvė: Baltarusijoje daugelis patiekalų gaminami iš bulvių, kurios dažnai patiekiamos su grybų ar mėsos padažais. Taip pat populiarūs pyragėliai ir pudingai. Populiariausias patiekalas – bulviniai blynai „Draniki“ ir „Zacirka“ – sriuba, kuri gaminama pilant iš miltų, kiaušinio ir pieno pagamintą tešlą į karštą vandenį, o vėliau balinama pienu. Kiti patiekalai: „Machanka“ (bulviniai blynai, patiekiami su mėsos padažu), „Garbuzok“ – moliūgų sriuba. Delikatesas – rūkyti kiaušiniai.

Atsiskaitymas: Rekomenduojama naudoti grynuosius pinigus. Valiutos keityklos plačiai paplitusios.

Transportas:

 • Automobiliu iš Lietuvos (ilgas sienos kirtimas)
 • Geležinkeliai jungia pagrindinius miestus
 • Vietinis transportas: autobusai ir metro

Pagrindinės pramonės šakos:

 • Mašinų gamyba
 • Chemijos pramonė
 • Žemės ūkis

Valstybinės šventės: Įskaitant Naujuosius metus, Stačiatikių Kalėdas, Nepriklausomybės dieną ir kt.

Vizos:

 • Lietuvos piliečiams reikalinga viza
 • Yra trys bevizio režimo schemos:
  1. 5 dienos per Minsko oro uostą
  2. 10 dienų Augustavo kanalo parke ir Gardine
  3. 3 dienos Belovežo girios nacionaliniame parke

Sveikatos draudimas: Būtina pasirūpinti prieš kelionę.

Lankytinos vietos:

 • Nacionalinė Baltarusijos biblioteka ( Nacionalinė biblioteka yra Baltarusijos pasididžiavimas, joje saugoma 60 000 knygų. Per Didįjį Tėvynės karą buvo prarasta apie 83 proc. knygų. Bendras pastato plotas siekia 113,669 m². Vakare pastato fasadas tampa dideliu LED ekranu. Taip pat yra galimybė pakilti į viršutinį aukštą ir pasigrožėti Minsko panorama.).
 • Ašarų sala
 • Minsko botanikos sodas ( Nuostabi vieta augalų mylėtojams yra XX amžiuje įkurtas botanikos sodas – viena iš labiausiai lankomų vietų Baltarusijoje. Botanikos sodas yra atviras lankytojams ištisus metus, todėl čia galite puikiai praleisti laiką nepriklausomai nuo oro sąlygų. Dauguma eksponatų yra po atviru dangumi, tačiau taip pat rasite ekspozicijų uždarose patalpose.).
 • Pergalės aikštė
 • Valstybinis Baltarusijos cirkas
 • Didžiojo Tėvynės karo muziejus
 • Vytauto pilies griuvėsiai
 • Gardino teatras

Nepilnamečiams: Reikalingas notaro patvirtintas tėvų ar globėjų sutikimas keliauti vienam.


Fatal error: Uncaught TypeError: implode(): Argument #2 ($array) must be of type ?array, string given in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php:518 Stack trace: #0 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(518): implode() #1 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(311): MatthiasMullie\Minify\CSS->shortenHex() #2 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/Minify.php(111): MatthiasMullie\Minify\CSS->execute() #3 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(174): MatthiasMullie\Minify\Minify->minify() #4 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(128): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->minify() #5 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(66): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->replace_url() #6 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-abstract-minify-subscriber.php(85): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->optimize() #7 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-css-subscriber.php(44): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_Subscriber->optimize() #8 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_CSS_Subscriber->process() #9 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #10 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/front/process.php(422): apply_filters() #11 [internal function]: do_rocket_callback() #12 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/functions.php(5420): ob_end_flush() #13 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #14 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #15 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #16 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/load.php(1270): do_action() #17 [internal function]: shutdown_action_hook() #18 {main} thrown in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php on line 518