Ginučių vandens malūnas

HomeMuziejaiLankytinos vietos

Ginučių vandens malūnas

Ginučių vandens malūnas – vienintelis Aukštaitijos nacionalinio parko  malūnas, kuriame išlikusi autentiška įranga. Turistus vilioja ne tik istoriniu

Butautų dvaras
Zarasų energetikos muziejus
Vilniaus universiteto Botanikos sodas Kairėnuose

Ginučių vandens malūnas – vienintelis Aukštaitijos nacionalinio parko  malūnas, kuriame išlikusi autentiška įranga. Turistus vilioja ne tik istoriniu technikos paminklu laikoma įranga, bet ir čia pat tekanti upės srovė su vandens kaskadomis.

Pats Ginučių malūnas veikė iki 1968 m. Jame buvo malami ne tik miltai, bet ir gaminama elektra.  1978 m. parko administracija restauravo malūną: perstatė sienas ir perdengė stogą. Dabar malūnas saugomas valstybės kaip 19a. technikos paminklas.

Antrame aukšte rasite ir tautodailininko Petro Gaižučio tapybos darbų ekspoziciją, kurioje atsispindi vandens malūno istorija ir  legendos, o buvusiuose malūnininko apartamentuose įrengti keturi dviviečiai poilsiautojams skirti kambariai, kuriuose dažnai apsilanko pats Ginučių malūno velnias.

Pavažiavę keletą kilometrų už malūno, galite aplankyti Ginučių piliakalnius, stovinčius tarp Linkmeno ir Ūkojo ežerų. Beje, tiek Ginučių malūną, tiek piliakalnius galite aplankyti keliaudami ne tik sausumos keliu, bet ir Aukštaitijos ežerais.

PavadinimasAukštaitijos nacionalinio parko direkcija
AdresasPalūšė, Ignalinos r. LT-30202
KontaktaiTel./faks.:838653135
anp@anp.lt
Interneto puslapis www.anp.lt

Kontaktai:

– šalia Ginučių malūno veikia ir užkandinė, tad alkani neliksite

– yra galimybė pasidėti baidares upių keliautojams, norintiems pernakvoti ar tiesiog perkąsti prieš tęsiant žygį

– norintys užsisakyti nakvynę iš anksto skambinkite telefonu: 8-616 29366

– net jei atvažiuojate automobiliu nepamirškite maudymosi reikmenų – galėsite smagiai pasitaškyti kaskadose

COMMENTS

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0