Mosėdis. Akmenų muziejus

HomeMuziejaiLankytinos vietos

Mosėdis. Akmenų muziejus

Mosėdžio akmenų muziejus eksponuoja  įdomiausius Lietuvos riedulius, atskleidžia jų gamtinę įvairovę, prigimtį ir mokslinę pažintinę reikšmę.Akmen

Pramogos keturračiais motociklais visoje Lietuvoje
Devintasis fortas
Miško muziejus

Mosėdžio akmenų muziejus eksponuoja  įdomiausius Lietuvos riedulius, atskleidžia jų gamtinę įvairovę, prigimtį ir mokslinę pažintinę reikšmę.

Akmenų kraustymosi į Mosėdį pradžia sutampa su jauno gydytojo Vaclovo Into atvykimu vadovauti naujai ligoninei 1957 metais. Jo dėka Mosėdis ir akmuo tapo neatskiriamos sąvokos.

Kartą, lankydamas pacientus, gretimame kaimelyje jis pamatė apie 50 kg sveriantį akmenį, kurį pats dviračiu parsigabeno į ligoninės kiemą. Nuo tada ir prasidėjo didžioji gydytojo meilė akmenims.

Šiuo metu muziejuje eksponuojama daugiau kaip 150 tūkst. akmenų ir akmenėlių kolekcija – Lietuvoje paplitę Baltijos regiono uolienų rieduliai. Didžiausias muziejaus eksponatas sveria 50 tonų, mažiausias – vos kelis gramus. Restauruotame vandens malūne rasite kamerinę ekspoziciją.

Akmenų muziejaus teritorija užima 14 ha plotą. Jame akmenys sudėlioti atskiromis gupelėmis pagal kilmę, stengantis sukurti natūralaus riedulyno vaizdą. Muziejaus parkas garsėja ne tik dėl jame esančių milžiniško dydžio ir įspūdingų formų riedulių, ar pavyzdžių, kur gali būti panaudojamas akmuo. Parkas itin vertinamas ir dėl jame augančių retų augalų rūšių. Mosėdžio akmenų muziejuje yra ir paleontologijos skyrelis, kuriame eksponuojami suakmenėję gyūnai.

PavadinimasRespublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus
AdresasSalantų g. 2, Mosėdis, LT-98271, Skuodo raj.,
KontaktaiTel./ faks. 8 440 76352;
Interneto puslapiswww.akmenumuziejus.lt
Ekspozicijų lankymo laikasNuo gegužės 1 d. iki spalio 31 d – 10.00 – 20.00 kasdien

Nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 30 d – nuo 8.00 – 17.00 kasdien
Penktadieniais nuo 8.00 – 16.0. Pietų pertrauka nuo 12.00 – 13. Šeštadienis ir sekmadienis poilsio dienos

Paslaugų kainossuaugusiems – 5 Lt;
Moksleiviams, studentams, pensininkams – 2 Lt ( pateikus pažymėjimą);
Neįgaliesiems ir vienam jį lydinčiam asmeniui įėjimas nemokamas (pateikus pažymėjimą arba grupei pateikti prašymą su vardiniu lankytojų sąrašu);
Ikimokyklinio amžiaus vaikai muziejų lanko nemokamai;
Newer Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0