Spektaklis „pi er kvadratu” PREMJERA

HomeRenginiai

Spektaklis „pi er kvadratu” PREMJERA

PREMJERA! Rugsėjo 20 d. 18 val., „Girstučio“ kultūros rūmai, Kaunas „pi er kvadratu“ Spektaklis Josifo Brodskio pjesės „Marmuras“ motyvais Rež

Hanzos dienos Kaune
Kalėdiniai renginiai Kaune
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

PREMJERA! Rugsėjo 20 d. 18 val., „Girstučio“ kultūros rūmai, Kaunas
„pi er kvadratu“
Spektaklis Josifo Brodskio pjesės „Marmuras“ motyvais

Režisierius ir dailininkas – Artūras Šimonis
Kompozitorius – Antanas Jasenka
Vaidmenis kuria:
Aktorius Vytautas Anužis – Publijus;
Aktorius Petras Venslovas – Tulijus.

„pi er kvadratu“ – tai spektaklis apie žmogaus egzistenciją, kvietimas gilintis į laiko ir erdvės begalybę, apmąstyti gyvenimą ir mirtį. Tai siekis perteikti žiūrovui, jog visa tai, kas vyksta aplink mus – egzistuoja ne erdvėje, o mumyse, kad mes turime nugalėti laiko beprasmiškumą, suvokdami, jog Laikas – tarsi Bokštas, mūsų gyvenimo vertikalė, leidžianti pajusti žmogaus egzistencijos trapumą.
Lietuvos žiūrovui spektaklis „pi er kvadratu“ – pirmasis susitikimas su dramaturgu Josifu Brodskiu. Nobelio premijos laureato talentas čia pasireiškia ne poezijos, o prozos kalba: ji nenuglaistyta, aštri, tarsi akuotų pilna duona.
„pi er kvadratu“ veikia du personažai: Tulijus ir Publijus, nežinia už ką nuteisti ir kalintys iki gyvenimo pabaigos. Spektaklyje apstu ekscentriškų, provokuojančių situacijų ir nesusipratimų. Talentingai žongliruodami žodžiais, aktoriai eksponuoja kraštutines gyvenimo situacijas, apnuogina žmogaus proto ir sielos gelmes. Jų dialogai pilni kaliniams būdingo žargono, ne tik stulbina ir trikdo, bet ir veda žiūrovą į teritoriją, kur sieja tie patys troškimai, jausmai ir panašios nesėkmės.

„pi er kvadratu“ vaidinamas originalo, rusų kalba (titrai lietuvių k.).
Bilietai: Tiketos kasose arba internetu: www.tiketa.lt
Spektaklis skirtas suaugusiems.

VšĮ „Teatro Projektai“ – įvairius meno projektus pristatanti, profesionalius menininkus vienijanti kūrybinė organizacija, įkurta 2002 m., Kaune. Netrukus šios organizacijos veikla sulaukė žiūrovų pripažinimo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. 2003 m. sukurta F. Dostojevskio romano „Idiotas“ sceninė versija „Idioto mišios“, gerai įvertinta festivaliuose Kaune ir Klaipėdoje, atstovavo Lietuvai tarptautiniuose teatro festivaliuose Taline ir Stambule.
Spektakliui „Idioto mišios“ muziką kūrė Antanas Jasenka, scenografiją – Artūras Šimonis, kunigaikštį Myškiną vaidino Petras Venslovas, Rogožiną – Vytautas Anužis. Šių meninkų kūrybinė bendrystė nenutrūko ir iki šių dienų. Josifo Brodskio pjesės „Marmuras“ motyvais ir gimsta jų bendras sumanymas „pi er kvadratu“.


COMMENTS

WORDPRESS: 1
DISQUS: 0

Fatal error: Uncaught TypeError: implode(): Argument #2 ($array) must be of type ?array, string given in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php:518 Stack trace: #0 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(518): implode() #1 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(311): MatthiasMullie\Minify\CSS->shortenHex() #2 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/Minify.php(111): MatthiasMullie\Minify\CSS->execute() #3 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(174): MatthiasMullie\Minify\Minify->minify() #4 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(128): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->minify() #5 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(66): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->replace_url() #6 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-abstract-minify-subscriber.php(85): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->optimize() #7 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-css-subscriber.php(44): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_Subscriber->optimize() #8 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_CSS_Subscriber->process() #9 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #10 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/front/process.php(422): apply_filters() #11 [internal function]: do_rocket_callback() #12 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/functions.php(5420): ob_end_flush() #13 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #14 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #15 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #16 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/load.php(1270): do_action() #17 [internal function]: shutdown_action_hook() #18 {main} thrown in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php on line 518