HomeRūmai-Dvarai

Alantos dvaro sodyba

Naujasodis , Molėtų rajono sav.(8 383) 58 500[album: http://travel-info.lt/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/upl

Platelių dvaro sodyba
Butautų dvaras
Biržų tvirtovės rūmai

Naujasodis , Molėtų rajono sav.

(8 383) 58 500

[album: http://travel-info.lt/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/Alantos_dvaras/]

Alanta 1436 metais Žygimanto Kęstutaičio padovanota Kristinui Astikui už nuopelnus kovoje su Švitrigaila. XVI a.. pradžioje pastatyta katalikų bažnyčia. 1581 metais Steponas Batoras padovanojo vengrų kariuomenės Lietuvoje vadui Gasparui Bekešui. Nuo 1598 metų priklausė Radviloms.

Išlikę dvaro rūmai, klojimas, svirnas, kumetynas, ledainė, rūkykla. Rūmuose įsikūrusi biblioteka ir liaudies buities muziejus.

Objektas statytas

1853-1858

Buv. objekto savininkai

Tadeušas Pomarneckis

Papildoma informacija:

Dvaro rūmuose yra liaudies buities muziejus, kuriame sukaupta per 300 eksponatų. Kasmet muziejų aplanko apie 2000 lankytojų. Šalia liaudies buities muziejaus įkurta VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos muziejaus ekspozicija. Alantos dvare, parodų salėse, pastoviai keičiamos ekspozicijos, kuriose savo darbus eksponuoja Lietuvos ir užsienio meno meistrai.

Alantos bažnyčioje yra sakralinio meno ir inventoriaus muziejus,o Ukmergės gatvėje – mokytojo, dailininko, muziko Mykolo Šeduikio muziejus. Seniūnijoje gausu kryžių ir koplytstulpių. Stebuklais garsėja koplytėlė, esanti Janonių kaime.

Alantos tinklapis: www.alunta.lt

Darbo (lankymo) laikas:

Darbo dienomis nuo 9.00 iki 18.00.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0