HomeMuziejai

Lietuvos sporto muziejus

Ekspozicija supažindina su Lietuvos sporto istorija nuo ištakų iki šių dienų, pagrindinėmis sporto šakomis. Daugiausia vietos skiriama populiariausiai

Mėnulio akmens – skulptūrų parkas
Miško muziejus
Pinigų muziejus

Ekspozicija supažindina su Lietuvos sporto istorija nuo ištakų iki šių dienų, pagrindinėmis sporto šakomis. Daugiausia vietos skiriama populiariausiai Lietuvoje sporto šakai – krepšiniui. Eksponuojama 1986 m. „Žalgirio“ krepšinio komandos iškovota Džonso taurė, krepšininkų M. Paulausko ir A. Sabonio asmeniniai daiktai. Neužmirštas ekspozicijoje ir futbolas, rankinis, boksas, plaukimas, irklavimas. Pasakojama apie lietuvių sportininkų gyvenimą išeivijoje ir tremtyje, lietuvių sporto laimėjimus, pasiektus gyvenant emigracijoje.
2006 m. balandžio 28 d. atidaryta Jono ir Jadvygos Ramanauskų cirko istorijos ekspozicija, kurioje eksponuojamos nuotraukos, asmeniniai J. ir J. Ramanauskų daiktai, cirko rekvizitas, seni reklaminiai plakatai, knygos, suvenyrai, parvežti iš gastrolių užsienyje.
Ekspoziciją parengė muziejininkai Ilona Petrokienė ir Algirdas Jakštas. Ekspozicinės įrangos dizaineris Vincas Banevičius.

Muziejaus rinkinyje sukaupta daugiau nei 6 000 eksponatų.
Nuolat eksponuojama daugiau nei 800 eksponatų.
Asmeninių kolekcijų muziejui padovanojo sporto veteranai, sportininkų giminės, žymūs visuomenės veikėjai.

Muziejus ne tik renka, saugo, tiria, eksponuoja kūno kultūros ir sporto istorijos bei šių dienų sporto relikvijas, bet ir puoselėja kūno kultūros bei sporto tradicijas.
Muziejuje renkasi sporto veteranai, vyksta mokslinės konferencijos, vykdoma edukacinė veikla moksleiviams ir jaunimui.

Darbo laikas
antradieniais – šeštadieniais 10–17 val.
Kiekvieno mėnesio paskutinį ketvirtadienį muziejus nedirba.

Adresas
V. Džonso tarpžemyninė taurė, kurią 1986 m. Argentinoje iškovojo „Žalgirio“ krepšininkaiMuziejaus g. 7, 9, LT-44279, Kaunas.
Tel./faksas (8~37) 220691, tel. (8~37) 209820.
El. paštas: sportomuziejus@yahoo.com
Interneto svetainė „Lietuvos sportas“ http://www.vdu.lt/Sportas/default.html

COMMENTS

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0