Ežerų žvejybos muziejus

HomeMuziejai

Ežerų žvejybos muziejus

Muziejuje sukaupta daugybė senųjų ir dabartinių žvejybos įrankių, šimtmečio senumo luotai, varžos, bučiai, tinklai, žeberklai, harpūnai, povandeniniai

Mėnulio akmens – skulptūrų parkas
Kauno tvirtovės VII fortas – turistams
Kalvystės muziejus

Muziejuje sukaupta daugybė senųjų ir dabartinių žvejybos įrankių, šimtmečio senumo luotai, varžos, bučiai, tinklai, žeberklai, harpūnai, povandeniniai šautuvai, elektros žūklės aparatai ir kt. eksponatai.
Dauguma eksponatų surinkta iš Mindūnų seniūnijos.

Ekspozicija
Tinklai (statomieji ir traukiamieji);
Statomosios gaudyklės (bučiai, venteriai, marozai);
Mušamieji žvejybos įrankiai (žeberklai, elektros žūklės aparatai, harpūnai);
Kabliukiniai žvejybos įrankiai (žieminės ir vasarinės meškerės, velkės, skrituliai,šakotinės);
Rankinės gaudyklės (samčiai);
XIX a. pab. žvejo kambarys ir kamarėlė.

Informacija lankytojui

Darbo laikas:
dėl muziejaus lankymo iš anksto susitarti mob. tel. 8 687 01 795.

Rinkinys

Muziejaus ekspozicijos fragmentasSeniausias muziejaus eksponatas yra luotas, ištrauktas iš Tramio ežero. Jis išskobtas iš storo medžio kamieno. Iš to paties ežero atgabenta ir senovinė eldija.
Eksponuojami senoviniai žibintai tinkavimui ir luokėjimui.
Gausu įvairių varžų: pintų iš vytelių, balanėlių, metalinių tinklų.
Eksponuojami linai ir kanapių pluoštas – pagrindinė žaliava tinklams megzti. Greta ir visi prietaisai: mintuvai, brauktuvės, šepečiai, verpimo ratelis, bezmėnai… Viskas, kas reikalinga tinklams. Yra muziejuje ir senovinis 3 dalių tinklaitis (trisienis) – iš lininių siūlų. Visos smulkios žuvys pasprunka, o didžiosios užstringa.
Eksponuojamos beržo tošies plūdės puikiai pakeldavo tinklaičius aukštyn, o pavasariukai būdavo ir akmeniniai, ir iš vamzdelių.
Čia galima pamatyti namuose gamintas blizges ir formeles joms gaminti, arklio ašutų valą, senovinį spiningą, senąjį ungurių gaudymo prietaisą (šniūrą), automatines meškeres ir daugybę kitų eksponatų.

Parodos
Muziejuje rengiamos moksleivių darbų parodos.

Renginiai
Žiemos šventės muziejuje akimirkaKasmet Žvejybos muziejus organizuoja tradicines poledinės žūklės varžybas ir žiemos šventę.

Istorijos fragmentai
Žvejybos muziejus įkurtas 1988 m. lapkričio 28 d. Jo sumanytoja ir įkūrėja istorijos mokytoja Virginija Mackonienė. Ji su moksleiviais išvaikščiojo atokiausius kaimus, rinkdama eksponatus būsimam muziejui.
1991 m. išvykus V. Mackonienei, muziejui vadovavo mokytoja R. Rimšienė.
Mindūnų mokykloje veikia kraštotyros būrelis, kurio nariai su savo vadove lankosi pas seniausius kaimų žmones, užrašo jų atsiminimus ir naujais eksponatais papildo muziejų.

Kontaktai
Adresas: Mindūnai, LT-33202, Molėtų rajonas.
Muziejus įsikūręs devintajame kelio Molėtai – Ignalina kilometre.
Mob. tel. 8 687 01 795.
Vedėja – Alfreda Petrauskienė.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1

Fatal error: Uncaught TypeError: implode(): Argument #2 ($array) must be of type ?array, string given in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php:518 Stack trace: #0 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(518): implode() #1 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(311): MatthiasMullie\Minify\CSS->shortenHex() #2 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/Minify.php(111): MatthiasMullie\Minify\CSS->execute() #3 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(174): MatthiasMullie\Minify\Minify->minify() #4 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(128): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->minify() #5 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(66): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->replace_url() #6 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-abstract-minify-subscriber.php(85): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->optimize() #7 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-css-subscriber.php(44): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_Subscriber->optimize() #8 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_CSS_Subscriber->process() #9 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #10 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/front/process.php(422): apply_filters() #11 [internal function]: do_rocket_callback() #12 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/functions.php(5420): ob_end_flush() #13 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #14 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #15 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #16 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/load.php(1270): do_action() #17 [internal function]: shutdown_action_hook() #18 {main} thrown in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php on line 518