Užgavėnių linksmybės – Kauno botanikos sode

HomeRenginiai

Užgavėnių linksmybės – Kauno botanikos sode

Sekmadienį užsukusiesiems į VDU Kauno botanikos sodą žadamos įvairios Užgavėnių linksmybės: aleksotiškai riebus užsigavėjimas, persirengėlių parad

Kauno miesto dienos – jau šį savaitgalį (programa)
Hanzos dienos Kaune
Užgavėnės Rumšiškėse: „SUNKMEČIUI – NE!“

uzgavienes

Sekmadienį užsukusiesiems į VDU Kauno botanikos sodą žadamos įvairios Užgavėnių linksmybės: aleksotiškai riebus užsigavėjimas, persirengėlių paradas, šokiai ir žaidimai, gražiausių kaukių rinkimai, Lašininio ir Kanapinio mūšis, Morės deginimas ir atsisveikinimas su žiema.

Pasak Kauno botanikos sodo direktorės prof. Vidos Mildažienės, šventė turėtų ypač patikti tiems, kurie nori smagiai praleisti laiką gamtoje, išvengdami spūsčių.

„Tai nėra toks masinis renginys kaip Rumšiškėse, todėl čia nėra didelių eilių ar grūsčių. Aplinka labai graži, parke dega didelis laužas, groja muzika, kaukėti dalyviai šoka liaudiškus šokius“, – renginį pristatė V.Mildažienė.

Sodo teritorija – 62,5 ha žaliasis plotas, kuris žiemą padengtas sniegu ir ledu, tačiau žiemiškai pasidabinusi aplinka čia patraukia akį ne mažiau nei žaluma vasarą.

Šventės, kuri prasidės 12 val., dalyviai sode galės varžytis dėl gražiausios kaukės titulo, stebėti tradicinę kovą tarp žiemos ir pavasario atstovų Lašininio ir Kanapinio, skanauti riestainių, dešrų, blynų ir kito karšto maisto, išvaryti žiemą sudeginant Užgavėnių simbolį – Morę. Lankytojų pamėgtoje sūkynėje su rogėmis, kuri įrengta ant sodo tvenkinio ledo, bus pastatyta tradicinė „Bobos“ iškamša.

Organizatoriai prašo visų ateiti su kaukėmis, o jų neturinčius ragins nebrangiai įsigyti moksleivių pagamintų kaukių čia pat vietoje, prie įėjimo į Kauno botanikos sodą. Moksleiviai taip pat nenuobodžiaus – jiems Kauno mokyklų mokytojai surengs įvairių žaidimų, estafečių.

Užgavėnių šventę organizuoja VDU Kauno botanikos sodas, Aleksoto seniūnija ir Aleksoto bendruomenės centras.

„Šiemet kartu su Aleksoto bendruomene norime pakviesti į mūsų renginį visus kauniečius ir miesto svečius. Tikimės, kad ir šįkart lankytojams patiks mūsų paruošta smagi šventinė programa“, – sakė Botanikos sodo direktorė V.Mildažienė.

Kauno Panemunės bendruomenės centras kauniečius kviečia švęsti Užgavėnes sekmadienį 13 val. prie Panemunės bažnyčios.

Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse Užgavėnės bus švenčiamos šį šeštadienį.

Draugystės parke šventė vyks antradienį, vasario 12 d., 14.30 val. O Eigulių ir Kalniečių bendruomenių centrai tą pačią dieną linksminsis Čėčėnijos aikštėje. Šventės pradžia – 15 val.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0