Nevėžio upe pradės plaukioti laiveliai

HomeNaujienos

Nevėžio upe pradės plaukioti laiveliai

10 km per valandą greičiu, grožintis laukiniais krantais, varlinėjančiais gandrais – pirmieji naujos kelionės aukštyn Nevėžio upe įspūdžiai.Kauno

„Stumbro” muziejus
Molėtų astronomijos observatorija
Šilutės muziejus

10 km per valandą greičiu, grožintis laukiniais krantais, varlinėjančiais gandrais – pirmieji naujos kelionės aukštyn Nevėžio upe įspūdžiai.

Kauno rajono savivaldybė penktadienį pristatė naują maršrutą Nevėžiu. Iš Raudondvaryje įrengtos mažųjų laivų prieplaukos mažais 8-viečiais laiveliais plaukiama apie 15 km iki Kačiūniškės dvaro.

Šių kelionių iniciatorius „Vilkijos valtinės“ savininkas Algirdas Unikauskas džiaugėsi, kad tokio tipo laiveliai – pirmieji Lietuvoje.

„Tokio tipo laivų Europoje yra daug. Jie ypač tinka plaukioti negiliose upėse“, – pasakojo A.Unikauskas.

Kol kas kelionės Nevėžiu bus rengiamos tik iš anksto užsisakius. „Planuojame šeštadieniais ir sekmadieniais plaukioti“, – pridūrė laivelių šeimininkas.

Jis viliasi, kad kelionės nepelnytai pamirštu Nevėžiu turėtų tapti populiarios. „Plaukiant visos galimybės pamatyti žmogaus nepaliestą, tokią laukinę gamtą“, – žvelgdamas į medžių išvartomis papuoštus kraštovaizdžio draustinio krantus, kalbėjo A.Unikauskas.

Benzinu varomas laivo varikliukas nėra besotis – 15 km pakanka 3 litrų degalų. Tiesa, su šiuo laivu tikrai neplauksite, kad net plaukai išsitaršytų, tačiau gausite kiek kitokį malonumą – ramiai judėti į priekį ir grožėtis pakrantėse varlinėjančiais gandrais, būsite lydimi ančių šeimynos ir vos vos juntamos upės tėkmės.

Pasak A. Unikausko, vietomis Nevėžio vandens gylis siekia net 15 metrų, vietomis – vos 3 metrus, o per kelionę išraitome ne vieną upės vingį.

Bekalbėdamas laivo šeimininkas ranka mosteli kranto pusėn, kur aukštai iš už medžių viršūnių kyšo Daktarų šeimos „pilaitės“ kuorai. Į akis krenta tai, kad Nevėžio pakrantės mažai apgyvendintos, o plaukiant draustinio teritorijoje vaizduotė tiesiog įsibėgėja visu pajėgumu – mat krantuose išvartyti medžiai, krūmais apaugę šlaitai nukelia keliautoją lyg į kokį fantastinį filmą.

„Nevėžio srovė labai menka, vanduo vietomis atrodo nešvarus, tačiau tai – tik iš pirmo žvilgsnio. Šioje upėje vėžiai gyvena, lelijos žydi, vadinasi, vanduo tikrai švarus“, – užtikrina A.Unikauskas.

Kelionė laivu iš Raudondvario iki Žemaitkiemio sodybos ir atgal suaugusiam žmogui kainuoja 25 litus, vaikui – 17 litų. Kelionės metu sustojama prie Kačiūniškės dvaro, taip pat apsilankoma J.Liekio technikos muziejuje. Kelionė trunka maždaug keturias valandas.

Šaltinis: Kaunodiena.lt

COMMENTS

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0