Kaimo turizmo sodybose bus skatinama auginti gyvulius

HomeNaujienos

Kaimo turizmo sodybose bus skatinama auginti gyvulius

Ūkininkai bei kaimo gyventojai vėl gali prašyti paramos kaimo turizmui skatinti. Jų paraiškos priimamos nuo gegužės 2 dienos iki rugpjūčio 31 dienos.

Kaimo turizmo sodyba – Smiltelė
Sodyba Vilaitė
Europos krepšinio čempionatas Lietuvoje naudos atneš ir kaimo turizmo sodyboms

Ūkininkai bei kaimo gyventojai vėl gali prašyti paramos kaimo turizmui skatinti. Jų paraiškos priimamos nuo gegužės 2 dienos iki rugpjūčio 31 dienos.

Paramos sąlygos, palyginti su ankstesnėmis, kiek pakeistos – dabar jos intensyvumas priklausys nuo valdos dydžio, trukmės ir gyvulių skaičiaus, pranešė Žemės ūkio ministerija.

„Pagrindiniai pakeitimai padaryti dėl to, kad būtų tikros kaimo turizmo sodybos, kad pritrauktų turistus. Reikalavimu dėl gyvulių buvo siekiama, kad žmonės matytų tuos gyvuliukus, o ne vien nuvažiuotų ten, kur jau sodybos tapusios vien pirtele”, – BNS sakė Žemės ūkio ministerijos Alternatyviosios veiklos skyriaus vyriausioji specialistė Inga Miknevičiūtė.

Pagal supaprastintą tvarką turizmui skatinti, įskaitant amatų plėtrą, parama bus teikiama tik jau veikiančioms sodyboms, o paramos intensyvumas bus diferencijuojamas, atsižvelgiant į veiklos trukmę.

Tiems sodybų savininkams, kurie veikia ne mažiau kaip 3 metus ir turi ne mažiau nei tris gyvulius, parama sieks 65 proc., o dirbantiems mažiau kaip 3 metus, bet turintiems daugiau nei dviejų europinio dydžio vienetų (EDV) valdą – 45 proc., mažiau kaip 2 EDV – 25 proc. Visi pareiškėjai turi ne mažiau kaip 3 metus iki paraiškos pateikimo nuolat gyventi kaime.

Didžiausia paramos suma pagal sritį „Kaimo turizmo veiklos skatinimas” yra iki 690,6 tūkst. litų, o pagal „Turistinių stovyklų kaimo vietovėse įkūrimas ir plėtra” – iki 201,2 tūkst. litų.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, iš viso Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos 3 krypties „Gyvenimo kokybė kaimo vietovėse ir kaimo ekonomikos įvairinimas” priemonės „Kaimo turizmo veiklos skatinimas” įgyvendinimui skirta 204,192 mln. litų, tačiau naujausiais duomenimis, išmokėta tik 17,035 mln. litų, arba 8 proc., šios sumos.
Diena.lt

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0

Fatal error: Uncaught TypeError: implode(): Argument #2 ($array) must be of type ?array, string given in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php:518 Stack trace: #0 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(518): implode() #1 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(311): MatthiasMullie\Minify\CSS->shortenHex() #2 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/Minify.php(111): MatthiasMullie\Minify\CSS->execute() #3 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(174): MatthiasMullie\Minify\Minify->minify() #4 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(128): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->minify() #5 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(66): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->replace_url() #6 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-abstract-minify-subscriber.php(85): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->optimize() #7 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-css-subscriber.php(44): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_Subscriber->optimize() #8 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_CSS_Subscriber->process() #9 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #10 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/front/process.php(422): apply_filters() #11 [internal function]: do_rocket_callback() #12 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/functions.php(5420): ob_end_flush() #13 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #14 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #15 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #16 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/load.php(1270): do_action() #17 [internal function]: shutdown_action_hook() #18 {main} thrown in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php on line 518