10 svarbiausių daiktų, stovyklaujant gamtoje

HomeNaudinga informacijaPatarimai turistui

10 svarbiausių daiktų, stovyklaujant gamtoje

Vieni išsiruošę iškylauti į gamtą su savimi pasiima labai daug daiktų, kurių net neprireiks ir jie taip ir liks gulėti nepanaudoti kuprinės dugne. Kit

Krevetės ant iešmelių
Audronės rastiniai nameliai Šventojoje
Velniški sparneliai

Vieni išsiruošę iškylauti į gamtą su savimi pasiima labai daug daiktų, kurių net neprireiks ir jie taip ir liks gulėti nepanaudoti kuprinės dugne. Kiti stengiasi imti kuo mažiau ir kartais gailisi, kad kažkurio daikto neturi, kai jo prireikia. Be abejo, viskas priklauso kokio tipo keliautojas esate, kiek laiko žadate būti gamtoje, keliaujate pėsčiomis ar automobiliu ir dar nuo daugelio kitų dalykų. Tačiau pabandykime apžvelgti pagrindinių ir būtiniausių dešimt daiktų, kuriuos daugelis keliautojų išskiria kaip pačius reikalingiausius. Tai:
1. Maistas. Stovyklaujant tai, be abejonės, pirmas numeris tarp būtiniausių daiktų. Kokia išvyka gamtoje be maisto? Visi mėgsta valgyti prie laužo. Daugelis sutinka, kad valgant gamtoje tą maistą, kurio paprastai nelabai mėgsta valgyti namie, yra daug kartų gardesnis ir skanesnis. Todėl nepamirškite įsidėti maisto! Stenkitės imti greitai negendantį, atsparų temperatūros svyravimams maistą.
2. Miegmaišis. Šiltas miegmaišis – būtinas daiktas, ypač esant šaltesnei temperatūrai naktį. Miegmaišis nepakeičiamas, nes suteikia Jums šilumos ir jaukumo. Parduotuvėse miegmaišių pasirinkimas labai didelis. Jų yra įvairiausių pasiuvimo stilių, jie siuvami iš įvairios medžiagos. Rinkitės atsižvelgdami į sąlygas, kuriomis iškylausite.
3. Palapinė. Nors galite miegoti gamtoje ir be jos, tačiau palapinė užtikrins Jums saugumą, apsaugos nuo lietaus bei suteiks komforto. Tai nepakeičiama pastogė, kai reikia apsisaugoti nuo šaltesnio ir drėgno oro ar kaitrios saulės dienos metu. Neveltui tai numeris trys mūsų dešimtuke!
4. Vanduo. Jis būtinas ir gyvybiškai reikalingas žmogaus organizmui. Be vandens mūsų organizmas nustotų funkcionuoti ir mes neišgyventumėme. Taip pat vandenį naudojame maisto virimui. Todėl nepamirškite gerai apsirūpinti juo prieš keliaudami.
5. Pirmosios pagalbos vaistinėlė. Tai išties labai svarbus daiktas keliaujant į gamtą. Niekada negali žinoti, kas gali atsitikti toli nuo civilizacijos. Jei atsitiktų nelaimė, galima būtų sutaupyti daugybę laiko bei nervų turint su savimi vaistinėlę. Pasirūpinkite, kad savo vaistinėlėje turėtumėte visus būtiniausius medikamentus: pleistrą, bintą, dezinfekavimo skystį, antiseptinį kremą, kremą nuo nudegimų, skausmą malšinančių ir kitokių reikalingų vaistų.
6. Žibintuvėlis. Tai dar vienas labai reikalingas daiktas, kurį turėtų turėti kiekvienas stovyklautojas gamtoje. Jis bus nepakeičiamas, jei, pavyzdžiui, naktį užsimanysite eiti į tualetą.
7. Peilis. Tai geras pasirinkimas, kai norite gaminti maistą, prisipjaustyti šakučių, nupjauti virvę ir pan. Visada elkitės atsargiai su peiliu ir saugokite nuo mažamečių vaikų, esančių netoliese.
8. Drabužiai. Būkite tikri, jog visada pasiėmėte pakankamai drabužių. Įsidėkite šiltesnių rūbų, kurių gali prireikti atvėsus orui. Taip pat ir vėsesnių rūbų karštoms dienoms, kepurę nuo kaitrios saulės. Nepamirškite įsidėti rūbų nuo lietaus. Taip pat pasiimkite atsarginių drabužių, jei kartais sušlaptumėte ar išsipurvintumėte.
9. Nešiojama lempa. Netgi jei jau įsidėjote žibintuvėlį, papildoma nešiojama lempa tikrai pravers. Naktį gali būti labai tamsu, todėl norėdami išvengti nelaimių ir traumų kur nors užkliuvus ir pargriuvus, turėkite lempą. Tik nepamirškite papildomų kuro atsargų!
10. Nešiojama viryklė. Tai tikrai ne paskutinis daiktas pagal reikalingumą mūsų dešimtuke. Jos naudoja tą patį kurą, kaip ir nešiojamos lempos ir nėra brangios. Nešiojama viryklė gali Jums labai pasitarnauti gaminant maistą – tiesiog nereikės kurti laužo.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0

Fatal error: Uncaught TypeError: implode(): Argument #2 ($array) must be of type ?array, string given in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php:518 Stack trace: #0 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(518): implode() #1 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(311): MatthiasMullie\Minify\CSS->shortenHex() #2 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/Minify.php(111): MatthiasMullie\Minify\CSS->execute() #3 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(174): MatthiasMullie\Minify\Minify->minify() #4 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(128): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->minify() #5 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(66): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->replace_url() #6 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-abstract-minify-subscriber.php(85): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->optimize() #7 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-css-subscriber.php(44): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_Subscriber->optimize() #8 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_CSS_Subscriber->process() #9 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #10 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/front/process.php(422): apply_filters() #11 [internal function]: do_rocket_callback() #12 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/functions.php(5420): ob_end_flush() #13 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #14 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #15 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #16 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/load.php(1270): do_action() #17 [internal function]: shutdown_action_hook() #18 {main} thrown in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php on line 518