Birštono piliakalnis – Vytauto kalnas

HomeLankytinos vietos

Birštono piliakalnis – Vytauto kalnas

Birštoniečiai ir miesto svečiai Birštono piliakalnį vadina Vytauto kalnu arba Pilies kalnu. Piliakalnis yra dešiniajame Nemuno krante, kurorto pietryt

Pogrindinė Spaustuvė „AB”
Mėnulio akmens – skulptūrų parkas
Gedimino pilis

Birštoniečiai ir miesto svečiai Birštono piliakalnį vadina Vytauto kalnu arba Pilies kalnu. Piliakalnis yra dešiniajame Nemuno krante, kurorto pietrytinėje dalyje. Birštono piliakalnis žinomas jau 19a.
1953m. piliakalnį tyrė archeologai. Jau tada jame buvo įrengti 4 cementiniai šuliniai, uždengti geležiniais dangčiais. Šis įrenginys gerokai apardė piliakalnio aikštelę. 1968m. archeologai nusakė piliakalnio teritoriją.

Piliakalnis įrengtas kalvoje, kurią juosia daubos. Šlaitai gana statūs, iki 20m aukščio. Aikštelė apie 70m ilgio ir 35m pločio. Pietrytinėje dalyje išcementuotas vandens rezervuaras. Piliakalnis apaugęs medžiais ir krūmais. Iš šiaurės pusės griovys jungia piliakalnį su gretima aukštuma. Piliakalnis ir aukštuma sujungti laiptais. Laiptai gana dideli, patogūs įkasti į šlaitą.

Piliakalnis yra gausiai lankomas turistų. Tai mėgiamiausia kurorte besigydančių ir miestiečių vieta. Piliakalnis apipintas legendomis. Čia ilsėdavosi po medžioklės didysis Lietuvos kunigaikštis Vytautas.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0