Baidarių maršrutas – 1 diena Dzūkijoje

HomeAktyvus poilsisAktyvus turizmas

Baidarių maršrutas – 1 diena Dzūkijoje

Kas gali būti geriau, nei vienai dienai pabėgti į kraštą, kuriame jūsų nepasieks net mobilus ryšys? Atraskite Dzūkijos grožį, plaukdami vienomis iš nu

Baidarių nuoma pas Vidą
Baidarių nuoma, plaukimas Merkiu-Ūla
Baidarių nuoma Dzūkijoje, “Ūlos vingis”

Kas gali būti geriau, nei vienai dienai pabėgti į kraštą, kuriame jūsų nepasieks net mobilus ryšys? Atraskite Dzūkijos grožį, plaukdami vienomis iš nuostabiausių Lietuvos upių: Ūla, Merkiu, Šalčia ar Varėne.

 

ŪLA

Ūla – viena iš vaizdingiausių ne tik Dzūkijos, bet ir Lietuvos upių, puikiai tinkanti vandens turizmui. Plaukimas ja gana sudėtingas: srauni tėkmė, posūkiai, daugybė išvirtusių medžių. Aukštupyje tekanti plačiomis salpinėmis pievomis, vidurupyje Ūla pereina į kanjonišką slėnį ir teka pro Gudų girioje pasislėpusius senuosius dzūkų kaimus. Abipus Ūlos upės tęsiasi kraštovaizdžio draustinis, todėl plaukimas šia upe ribojamas.

 

Maršrutas: Zervynos – Mančiagirė – Žiūrai – Trakiškiai
Užtruksite: 6 valandas
Maršrutas: Mančiagirė – Žiūrai – Trakiškiai – Paūliai – Mardasavas – Puvočiai
Užtruksite: 6 valandas

 

MERKYS

Merkys – devintoji pagal ilgį Lietuvos upė. Upė, ištekėjusi iš Želvių pelkės netoli Lietuvos ir Baltarusijos sienos, maitinama tiesiogiai ir per intakus gausybės upeliukų ir šaltinių, savo vandenis plukdo per smėlingą Dainavos kraštą. Vanduo dėl šaltinių vasarą šaltesnis negu kitų Lietuvos upių, vandens lygis – pastovesnis. Merkys nėra sudėtinga upė, įveikiama daugeliui turistų.

 

Maršrutas: Mardasavas – Puvočiai – Merkinė
Užtruksite: 3 valandas

 

ŠALČIA

Šalčia – didžiausias Merkio intakas, prasidedantis už 4km į šiaurę nuo Šalčininkų. Palyginti su kitomis Lietuvos upėmis, Šalčia yra gana srauni, negilaus slėnio, neaukštų krantų. Labai vingiuota, vanduo šaltas, labai švarus. Plaukti rekomenduojama pradėti nuo Kaniūkų kaimo. Šalčia įteka į Merkį.

 

Maršrutas: Žygmantiškės – Valkininkai
Trasos ilgis: 15 km

 

VARĖNĖ

Vienas iš nuostabiausių vandens turizmo maršrutų yra Varėnės upė. Patogiausia plaukimą pradėti Varėnos rajone nuo Bobriškių kaimo, esančio ties keliu Alytus – Vilnius. Maršrutas prasideda labai tankiai nendrėmis apaugusiais upės vingiais, kur tikrai sutiksite daug laukinių paukščių. Praplaukus šiuos nuostabius kraštovaizdžius priplauksite miškingus ir stačius šlaitus, kurie prives jus iki Varėnio ežero. Nuo jo prasideda ekstremalesnė kelionė. Tai gausybė posūkių, išvartų, kurios pareikalaus ir atidumo, ir ištvermės, ir vikrumo. Senojoje Varėnoje Varėnė įteka į Merkį.

 

Maršrutas: Bobriškės – Senoji Varėna
Trasos ilgis: 13 km

COMMENTS

WORDPRESS: 2
DISQUS: 0

Fatal error: Uncaught TypeError: implode(): Argument #2 ($array) must be of type ?array, string given in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php:518 Stack trace: #0 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(518): implode() #1 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(311): MatthiasMullie\Minify\CSS->shortenHex() #2 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/Minify.php(111): MatthiasMullie\Minify\CSS->execute() #3 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(174): MatthiasMullie\Minify\Minify->minify() #4 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(128): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->minify() #5 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/optimization/CSS/class-minify.php(66): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->replace_url() #6 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-abstract-minify-subscriber.php(85): WP_Rocket\Optimization\CSS\Minify->optimize() #7 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-css-subscriber.php(44): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_Subscriber->optimize() #8 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_CSS_Subscriber->process() #9 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #10 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/front/process.php(422): apply_filters() #11 [internal function]: do_rocket_callback() #12 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/functions.php(5420): ob_end_flush() #13 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #14 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #15 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #16 /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-includes/load.php(1270): do_action() #17 [internal function]: shutdown_action_hook() #18 {main} thrown in /home/pauliakas/domains/travelinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php on line 518