Duonos kepimas Anykščiuose – Arklio muziejus

HomeMuziejaiLaisvalaikis, Pramogos

Duonos kepimas Anykščiuose – Arklio muziejus

Parodomasis duonos kepimas ,,Duonelė kasdieninė". Nuostabiame Niūronių sodžiaus gamtos kampelyje, Arklio muziejuje esančioje aukštaičių sodyboje, vyks

Gelgaudiškio dvaras
Molėtų astronomijos observatorija
Miniatūrų muziejaus ekspozicija Juodkrantėje

Parodomasis duonos kepimas ,,Duonelė kasdieninė”. Nuostabiame Niūronių sodžiaus gamtos kampelyje, Arklio muziejuje esančioje aukštaičių sodyboje, vyksta parodomasis duonos kepimas ,,Duonelė kasdieninė” įdomus ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, supažindinantis su lietuvių papročiais ir tradicijomis: Kūčių vakarienės, Užgavėnių, Velykų , senąja žemdirbio buitimi bei ruginės duonos kepimo paslaptimis.

Sužinoma apie rugio kelią, duonos rauginimo paslaptis, kaip ir kokią duoną kepė mūsų senoliai, ragaujama kaimiškų vaišių, gera proga savo rankomis pasidaryti duonos kepaliuką ir jį išsikepti.

DUONELĖ KASDIENINĖ
Aukštaitiškoje gryčioje apžiūrima duonkepė krosnis. Vaikams pasakojama apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, miltų sijojimą, duonos užmaišymą. Kūrenama krosnis, formuojamas duonos kepalas ir pašaunamas į krosnį.. Žaidimai, vaišės kaimiškais skanėstais.

PRIE BALTO KŪČIŲ STALO
Po pokalbio apie Advento ypatumus puošiama eglutė. Kartu su vaikais aptariama patiekalų simbolika ir sėdama prie stalo Kūčių vakarienės. Pavalgius sutinkamas Kalėdų Senelis ir prasideda linksmybės – pasivažinėjimas arkliu, burtai, žaidimai…

VELYKINIŲ MARGUČIŲ RAŠTAI
Moksleiviai susipažįsta su velykiniais papročiais ir tradicijomis Anykščių krašte, kiaušinių dažymo būdais, ornamentika, spalvomis. Praktinio užsiėmimo metu marginami kiaušiniai, po to vaišinamasi kaimiškais skanėstais.

BITELĖ RATUOTA
Moksleiviai klausosi pasakojimo apie bites, medaus kopinėjimą, susipažįsta su tautosaka, patys iš bičių vaško lieja žvakę, vaišinasi kaimiškais skanėstais – duona, medumi, sūriu, lašinukais. Pamokos vyksta sausio, vasario ir balandžio mėn.

KAS TURI RAGĄ, TAM NEREIKIA BOTAGO!
Šeimininkė pasakoja apie Jurginių ir Sekminių papročius, piemenų darbus, Kerdžius supažindina su ganymo muzikos instrumentais, dalyviai patys suformuoja ragaišio kepaliukus, vaišinasi kaimiškais skanėstais.

Kontaktai:

Telefonas:  8 616 25124; 8 612 69545
Adresas: Niuronių kaimas, Anykščių rajonas
Newer Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0